Pomorski turniej BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH

Dnia 24 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej w Czerninie, odbył się POMORSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH. Po raz pierwszy organizatorem tych zawodów, był Klub Olimpiad Specjalnych ,,ORŁY” działający przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Czerninie. Wsparcie przy organizacji zawodów otrzymaliśmy ze strony, STAROSTWA POWIATOWEGO W SZTUMIE w formie gadżetów reklamowych, SZTUMSKIEGO CENTRUM KULTURY, które użyczyło nam sprzęt nagłaśniający oraz ZESPOŁU SZKÓŁ W CZERNINIE, która udostępniła nam salę sportową oraz zapewniła pomoc Wolontariuszy do obsługi zawodów.

Na imprezie zorganizowanej przez nasz KLUB OS, zaszczycił nas swoją obecnością Starosta Powiatu Sztumskiego Wojciech Cymerys, Zastępca Dyrektora M-G-O-P-S W SZTUMIE Małgorzata KOZLOWSKA, Dyrektor Regionalny Olimpiad Specjalnych Romana Chmielewska, Dyrektor SOSW Uśnice - Zenon Chrześcijański, Prezes Stowarzyszenia Do Życia Przez Życie Jolanta Masny – Olech, dyrektor ZS Czernin pani Bożena Andrzejewska, pan Piotr Ciesielski.    

Zobacz więcej zdjęć: KLIKNIJ TUTAJ

W Zawodach brało udział 9 drużyn z 7 ośrodków w terenu województwa pomorskiego:

- Klub Olimpiad Specjalnych z Uśnic,

- Klub olimpiad specjalnych z Czerska,

- Klub Olimpiad Specjalnych z Tczewa,

- Klub Olimpiad Specjalnych z Pelplina,

- Klub Olimpiad Specjalnych z Barcic ,

- Klub Olimpiad Specjalnych z Nowego Dworu Gdańskiego,

- Klub Olimpiad Specjalnych z Czernina,

 Głównym celem zawodów było, stworzenie możliwości rywalizacji i sprawdzenia umiejętności  zawodników z różnych klubów w tej dyscyplinie ,,BOCCE”.

Nasz klub ,,ORŁY ” zakwalifikował się do pierwszej grupy sprawnościowej ,,A’’, zdobyliśmy drugie miejsce oraz srebrny medal.

Organizacja tak wspaniałych zawodów przyniosła nam duże zadowolenie ….mamy nadzieję że, to nie ostatnie zawody które zorganizowaliśmy … z pomocą wielu wspaniałych ludzi…za co serdecznie im dziękujemy!

 

Grupa A

1 miejsce - SOSW Barcice

2 miejsce – ŚDS Czernin

3 miejsce – SOSW Nowy Dwór Gdański

 

Grupa B

1 miejsce – SOSW Czersk

2 miejsce – SOSW Tczew

3 miejsce – SOSW Tczew

 

Grupa C

1 miejsce – SOSW Pelplin

2 miejsce – SOSW Uśnice

3 miejsce – SOSW Uśnice